MČR – časovka jednotlivců

17. 6. 2021

Dnes je na společném mistrovství ČR a SR na programu časovka. Časovka se pojede na rovinaté trati. Dopoledne juniorky pojedou 15 km, ženy a junioři 20 km. Odpoledne muži U23 a Elite urazí 40 závodních kilometrů.

Časy startů a startovní čísla našich závodníků

8:43 – Bára Parmová (133) – juniorka
9:07 – Bára Nováčková (118) – žena
10:19 – Adam Seeman (49) – junior
10:36 – Pavel Jindřich (31) – junior

15:30 – Vojta Čížek (82) – muž U23

Během dnešní časovky panovaly náročné podmínky, kdy již od rána byli závodníci vystaveni vysokým teplotám a přímému slunci, kdy kolem poledne a odpoledne teploty na slunci vystupovaly nad 30°C. Celá trať nenabízela téměř žádná stinná místa. Všechny závodníky je možné pochválit za přístup, který odpovídá významu závodu, ale jak už to bývá někteří se s tratí popasovali lépe a jiným se tolik nedařilo.

Juniorky

Závod nadějně rozjela Bára Parmová, která předvedla velice solidní výkon, ale přesto se našlo pět závodnic, které si s tratí poradily lépe a tak to nakonec stačilo na 6. místo.

Ženy

Pro Báru Nováčkovou, poprvé startující mezi ženami, to v jejím druhém startu na MČR byl závod především o získávání zkušeností a 17. místo zatím odpovídá jejím možnostem.

Junioři

Adam Seeman po nedávných pádech a zdravotních potížích po celou dobu závodu bojoval nejenom s tratí. 31. místo bylo součtem všech těchto okolností.

Pavel Jindřich se stal naší medailovou radostí. Do závodu odstartoval s nejnižším startovním číslem mezi juniory. To získal na základě svého loňského výkonu mezi prvoročáky. V cíli se ukázalo, že před sebe nepustil více než dva závodníky a 3. místo přineslo mnoho radosti do celého týmu. Zřejmě nejvíce se radoval Pavlův tatínek, který nejlépe ví kolik Pavlovy námahy a úsilí za takovým výsledkem stojí, ale i nakolik je nutná obrovská podpora rodiny i oddílu.

Muži U23

Posledním startujícím byl Vojta Čížek. Jednalo se o jeho první start mezi muži U23 a vůbec první časovku, kde porce kilometrů přesáhla číslovku nejen 30 ale dokonce 40km. Na trati 40,7 km bojoval nejen s délkou, ale i teplotou a už naštěstí jen s doznívajícími následky onemocnění, které nás celé poslední dva roky omezuje. Jeho stav po dojezdu do cíle odpovídal plnému nasazení a úplnému vyčerpání.

Všichni se těšíme z Pavlova úspěchu a věříme, že se na něj podaří navázat v sobotních a nedělních hromadných závodech. Na závěr pro závodníky i pro nás, kteří jim vytváříme zázemí a podporu, bylo potěšením sledovat výkony našich mužů v kategorii Elite, zejména pak výkon Josefa Černého, který obhájil titul, když si do cíle přivezl tři další závodníky, kteří startovali s minutovými předstihy před ním. Celkové výsledky si můžete prohlédnout na stránkách Slovenského svazu cyklistiky.