MČR – Sprintérské disciplíny

6. 7. 2021

Do Prostějova na mistrovství české republiky ve sprintérských disciplínách vyrazila jen malá skupina našich závodníků. Vzhledem tréninkovým možnostem na naší již téměř nebezpečné dráze a omezeným možnostem tréninku na dráze v Praze. V Prostějově tak mezi 2.7. a 4.7.2021 startovala Daniela Hezinová v kategorii starších žákyň, Barbora Parmová mezi juniorkami a v kategorii starších žáků nás reprezentovali Petr Kalauz a Jan Kruliš.

I přes toto skromné zastoupení se podařilo dosáhnout pěkných výsledků. Naši závodníci nakonec přivezli celkem 3 medaile. Když o stříbro a bronz se postarala Daniela Hezinová, která obsadila 3. místo ve sprintu na 200m s letmým startem a spolu s Vendulou Strakatou (Dukla Praha) vybojovaly 2. místo ve sprintu družstev.

Poslední medaili přidala Barbora Parmová s Kateřinou Dostálovou (CK Dacom Pharma Kyjov) a Michaelou Hřebačkovou (Sportcomplex Břeclav).

Ani hoši se neztratili, ale tentokrát to bohužel necinklo. Nejlepším umístěním Honzy Kruliše bylo 5. místo ve sprintu na 500 s pevným startem a spolu Petrem Kalauzem a Ondřejem Salákem (SK Petřín Plzeň) obsadili 6.místo v závodě družstev. Kompletní výsledky sprinterského mistrovství ČR.