Itálie – završení přípravy před sezónou

4. 4. 2023

Letos jsme posunuli silniční přípravu a využili možnosti nahradit víkendové srazy v Lounech osmidenním pobytem v Toskánsku. Po následné desetidenní přípravě v Česku (včetně bubliny) jsme opět odcestovali na 9 dní „za sluncem“ a opět do Itálie. Tentokrát Cesenatico. Podmínky byly neskutečně dobré a jak v první, tak druhé části jsme se připravovali v teplotách kolem 20 ºC.


První část sloužila k nenáročné vytrvalostní přípravě najetím několika set kilometrů zpočátku v rovinatém terénu s pozdějšími malými stoupáními, ale také s ovládáním kola a jízdou ve skupině, což je pro blížící se sezónu nesmírně důležité. Parádní ubytování v bungalovech a výborná strava z rukou pana Bečky byly základem dobré nálady a kvalitní přípravy. Pro ještě výraznější pocit jsme zakončili pobyt tréninkem do Pisy a návštěvou šikmé věže. Při cestě zpět bylo možno pozorovat na mnoha tvářích úsměv i při 50ti km rychlosti s těšícím se pocitem na pravou italskou pizzu. Zpestřením byla i naše divácká účast na dojezdu a startu etap Tirreno Adriatico ve Follonice spojené s focením s takovými borci jako Pidcock a možností vidět na vlastní oči takové cyklistické ikony jako Van der Poel, van Aert nebo Štybar.


Druhá část v Cesenaticu již byla výrazně náročnější, a to jak z pohledu množství kilometrů, tak profilu tréninkových tras. Stoupání narůstala, únava stoupala. Také i zde jsme měli perfektní podmínky jak v ubytování, tak stravě. Rovinky kolem Pisignana či stoupání na Bertinoro, k „Pantanimu“ nebo přejezdy vrcholů kopců dávaly zabrat. Letošní dobré počasí nás nepřimělo ani jednou vytáhnout válce. I zde jsme si zpestřili přípravu návštěvou San Marina a jejich vyhlášených krámků k nákupu pozorností pro rodiče a kamarády.


Pochvalu si zaslouží všichni sportovci za zodpovědný přístup i ostatní účastníci za pomoc při zajištění plnění daného programu. Zvlášť děkujeme našim partnerům.

Nyní již vstříc nové závodní sezóně. Závodníci jsou odhodlaní, tak jistě své úsilí zúročí během dalších týdnů.