Adam bude ve své druhé juniorské sezóně závodit v Itálii

30. 12. 2021

Náš dlouholetý úspěšný závodník Adam Seeman, odchází za příležitostí trvalé přípravy v teple a účastí na závodech v Itálii i jinde ve světě. V příštím roce bude závodit za italský juniorský team CPS professional team. Za tímto úspěšným přestupem jej posunuly jeho zodpovědná příprava, skvělé výkony, podpora tatínka Milana Seemana, tréninkové vedení Milana Chrobáka i podpora a zázemí našeho oddílu TJ Stadion Louny. On i my věříme, že příprava v Itálii a účast v závodech tam i jinde ve světě jej může posunout dále. Budeme mu v tom držet place a nadále nás samozřejmě budou zajímat i jeho výkony. V průběhu let jak je u nás zvykem závodil i trénoval na silnici, v časovkách, na dráze i v cyklokrosu. Ve všech disciplínách dosáhl úspěšných výsledků, za nimiž se ohlédneme v následujících odstavcích, kde je i rozsáhlá fotogalerie z jeho působení v Lounech. V lounském dresu získal Adam 5 titulů mistra ČR v různých disciplínách a mnoho dalších úspěchů. O jeho dlouhodobých úspěších v rámci oddílu svědčí i to, že tradiční oddílovou soutěž v hodnocení závodníků vyhrál již 3x po sobě v letech 2018-2020. Soutěž je v oddíle vyhodnocována každoročně od roku 1970. Ročník 2021 ještě není uzavřen a čeká na ukončení cyklokrosové sezóny. Adam by se nadále chtěl věnovat především silniční cyklistice a k tomu by měl najít v Itálii ty nejlepší podmínky pro trénink i závodění.

2014 – 2016

V prvních letech tréninků a závodění Adam kombinoval přípravu pod vedením svého tatínka Milana Seemana v Chomutově a starty v cyklokrosu v dresu našeho oddílu.

2017

Od tohoto roku již Adam plně závodil v dresu TJ Stadion Louny. V tomto roce byl Adam závodníkem, který nastoupil do 37 závodů a z toho ve 13 případech jej jeho výkon přivedl až na stupně vítězů.  Nejvýznamnějším výsledkem bylo 3. místo na MČR v cyklokrosu a 4. místo na MČR na 500 m v závodě na dráze.

2018

V roce 2018 přibylo závodů a Adamovi se poprvé podařilo vyhrát oddílovou soutěž. Přivedlo jej k tomu 54 závodů, kdy se ve 26 případech umístil mezi prvními třemi. Mezi významné úspěchy v tomto roce patřilo celkově 3. místo v mezinárodní konkurenci na Malém Závodě Míru v Lanškrouně. V tomto etapovém závodě byl v první a druhé etapě na 2. místě v třetí etapě na 3. místě. Získal dres nejlepšího vrchaře. To vše v mezinárodní konkurenci více než 150 závodníků. Dalšími úspěchy byla umístění na MČR, kdy obsadil 1. místo v silniční časovce jednotlivců a byl 2. i v silničním závodě. Úspěšný byl v tomto roce i na dráhových MČR, kdy zvítězil ve scratchi, 2. místo obsadil na 500 m a 3. místa bral i v OH sprintu, keirinu, na 2 km a 3 km družstev.

2019

Tento rok Adam jako prvoročák kadet opět vyhrál oddílovou soutěž, když z 48 závodů bylo 28 s pódiovým umístěním. V tomto roce bychom vyzdvihli zejména výborná umístění v mezinárodních etapových závodech, celkově 6. místo v Jevíčku na Závodě míru nadějí a Lanškrouně celkově 11. místo. Adam také vyhrál silniční závod na Letní olympiádě dětí a mládeže a tamtéž byl druhý v časovce. Významná byla nominace na Evropské olympijské hry mládeže do Baku. MČR silnice 1. místo v časovce družstev, 3. místo v časovce jednotlivců. Na dráhovém MČR 2. místo na 500 m. A úspěšným završením celé sezóny bylo celkově 2. místo jak silničním Techniserv Cupu, tak v cyklokrosovém ToiToi cupu.

2020

Ani rok poznamenaný vypuknutím pandemie nemoci COVID neukončil sérii vítězství v oddílové soutěži, kde k vítězství díky zrušení mnoha závodů stačila účast v 36 závodech a 13 umístění na stupních vítězů. O co méně bylo závodů, o to více bylo mimořádných úspěchů. Adam se stal celkovým vítězem Závodu míru nejmladších, kde vyhrál mezi 161 závodníky ze 14 zemí. Na MČR získal double, když ovládl jak individuální silniční časovku, tak silniční závod jednotlivců. Dalšími skvělými výsledky byla dvě druhá a jedno třetí místo na MČR na dráze.

2021

V letošním roce ještě není oddílová soutěž uzavřená. Adam už letos kombinoval starty v dresu oddílu TJ Stadion Louny a v dresu Belgického Cannibal Teamu a často také v dresu reprezentace ČR. Skvělým výsledkem bylo 3. místo na silně obsazeném mezinárodním závodě Grand Prix Bohemia. Vzhledem k vysoké silniční zátěži už zcela vynechal dráhové závody a v létě se soustředil jenom na závody silniční. Ze srpnového Závodu míru juniorů si odvezl puntíkatý dres nejlepšího vrchaře a druhé místo v závěrečné etapě. Na podzim krátce, ale nikoli neúspěšně, ještě naskočil do cyklokrosové sezóny, kterou se přes 3. místo na MČR v Jičíně rozhodl již ukončit a věnovat se jen silniční přípravě, odpočinku a studijním povinnostem. Náročný závod v Jičíně mu ukázal, že přes vysokou výkonnost mu chybí část technických dovedností, potřebných ke skvělým výsledkům i na technických tratích a nemá už dost prostoru si takové dovednosti doplnit.   

S Adamem odchází i jeho přes 80 tisíc km naježděných na kole za 8 let v tréninku i na závodech od žákovských let až po jeho první juniorský rok v našem dresu a také jeho získaných 5 mistrovských titulů na MČR v různých kategoriích a disciplínách. Adamovi přejeme mnoho úspěšných km i na jeho příštích závodních štacích. Pokud mu vydrží zdraví a neopustí jej i potřebná dávka štěstí, tak věříme, že jeho jméno budeme nacházet ve výsledkových listinách nejrůznějších závodů ještě dlouho. Doufáme, že i nadále nám bude stačit nejčastěji pohled na první stranu těchto listin. Na Adamovi kromě jeho pracovitosti a výsledků oceňujeme, že vždy chápal důležitost týmových tréninků, a zejména s Pavlem Jindřichem, Vojtou Čížkem a později i s Martinem Bártou vytvořili silnou tréninkovou skupinu, která jim všem pomáhala v jejich růstu. Adam na to nezapomínal ani při svých vyjádřeních pro média, kdy byl hrdým nositelem našeho a později i národního dresu a vážil si oddílového zázemí i rad trenéra Milana Chrobáka. Adam byl a je i vzorem pro naše mladší závodníky. Kdykoli později když bude zrovna v Česku, tak jej rádi uvítáme a bude-li to třeba, a v našich skromných možnostech, tak mu rádi poskytneme i zázemí.

Adamovi přejeme hodně úspěchů, pevné zdraví i stálou radost z cyklistiky.
Ať se mu daří nejen na kole, ale i v dalším životě.

V následujícím roce jej budeme vídat zejména v dresu CPS Professional Team.

Děkujeme všem našim partnerům za podporu.
Bez jejich podpory by činnost našeho oddílu nebyla možná.

V článku jsou použity fotografie: TJ Stadion Louny, Lenky Parmové, Jiřího Nováčka a Jana Brychty. Text Jiří Nováček. Děkujeme

Short recap:

Adam will race in Italy in his second junior season 2022.

Our long-time successful racer Adam Seeman, leaves for the opportunity of constant training in the heat and participation in races in Italy and elsewhere in the world. You could see Adam racing in the TJ Stadion Louny jersey in the years 2014 – 2021. Next year he will compete for the Italian junior team CPS professional team. He was moved behind this successful transfer by his responsible training, great performances, the support of his father Milan Seeman, the training leadership of Milan Chrobák and the support and background of our team TJ Stadion Louny. He and we believe that training in Italy and participating in races there and elsewhere in the world can push him further. We will keep him in it and of course we will continue to be interested in his performances. Over the years, as is our custom, he raced and trained on the road, in time trials, on the track and in cyclocross. He achieved successful results in all disciplines. In the Louny jersey, Adam won 5 Czech titles in various disciplines and took many other successes. Adam would like to continue to focus on road cycling and to find the best conditions for training and racing in Italy.

We wish Adam a lot of success, good health and constant joy of cycling.
May he prosper not only on the bike, but also in the rest of his life.